بخشهای مرتبط
راهنمای ثبت نام

راهنمای ثبت نام اینترنتی

 

دانشجویان عزیز جهت آشنایی بانحوه ثبت نام اینترنتی حتما راهنمای زیر را مطالعه فرمائید.

 

نحوه ورود به سیستم :

با وارد کردن آدرس اینترنتی سایت دانشگاهhttp://www.abhariau.ac.irوانتخاب گزینه اطلاعات تحصیلی ازمنوی دانشجویان  و یا با واردکردن آدرس  www.reg.abhariau.ac.ir به طور مستقیم می توانید به سامانه الکترونیکی دانشگاه دسترسی داشته باشید و سپس با وارد کردن کلمه عبور و رمزعبور به سیستم وارد شوید .

 کلمه عبور:شماره دانشجویی و رمز عبور: شماره شناسنامه میباشد.

  نکته : دانشجویان عزیزمی بایست به منظورحفظ وحراست ازاطلاعات مربوطه،در اولین بار ورود ، رمزخودراعوض نمایند.

 

 گزینه انتخاب واحد:

 با کلیک بر روی این گزینه می توانید وارد مرحله انتخاب واحد بشوید ( جهت ورود به قسمت انتخاب واحد میبایست شهریه ثابت و بدهی ترم قبل را پرداخت کرده باشید.) پس از ورود به این مرحله شما می توانید به ۲ روش دروس خود را اخذ نمایید.

 

  روش اول :

 با کلیک بر روی لیست دروس ارائه شده می توانید دروسی را که مجاز به اخذ آن هستید را انتخاب نمایید. برای انتخاب درس مورد نظر ابتداعلامت + کنار درس را کلیک نمایید تا کلیه مشخصه های آن درس نشان داده شود سپس مشخصه مورد نظر را انتخاب نمایید و سپس دروس بعدی را به همین شیوه انتخاب نمایید و روی گزینه ذخیره کلیک نمایید که در این روش کلیه دروس انتخابی شما بصورت گروهی ذخیره می گردد.

 

  روش دوم :

 در این روش شما می توانید با وارد کردن مشخصه و کلیک بر روی گزینه ذخیره مشخصه مورد نظر را ثبت نمایید.(لازم به ذکر است در این روش شما می بایست مشخصه مورد نظر را در اختیار داشته باشید)

نکته : با توجه به تراکنش بالا و همچنین جهت کاهش زمان انتخاب واحد پیشنهاد می گردد از روش اول استفاده گردد مگر در حالتی که فقط یک مشخصه میخواهید اخذ کنید و شماره مشخصه را هم در اختیار داشته باشید روش دوم منطقی تر میباشد)  پس از اخذ دروس مبلغ نهایی قابل پرداخت شهریه به شما اعلام می گردد.

   قطعی کردن انتخاب واحد :

 پس از آنکه از اخذ کلیه دروس مورد نظر خود اطمینان حاصل نمودید این گزینه را انتخاب نمایید. بیاد داشته باشید که پس از قطعی کردن انتخاب واحد دیگر مجاز به اخذ یا حذف دروس نیستید. بنابراین پیش از کلیک کردن روی این گزینه مطمئن شوید تمامی دروس مورد نظر را اخذ کرده اید.

نکته : (البته در زمان حذف و اضافه مجددا قادر به حذف و اضافه خواهید بود)

    پرداخت الکترونیکی شهریه :

این گزینه که هم در فرم اصلی برنامه و هم در فرم انتخاب واحد در نظر گرفته شده است به شما این امکان را می دهد که از طریق اینترنت وبدون مراجعه حضوری به دانشگاه و از طریق اینترنت شهریه خود را پرداخت نمایید. جهت استفاده از خدمات پرداخت اینترنتی بوسیله کارت بانک ملی ( ملی کارت) نیازمند به دسترسی به رمز دوم و پارامتر CVV2  کارت خود میباشید در این راستا تمهیدات لازم جهت اخذ موارد یاد شده ازطریق پایانه های خودپرداز بانک ملی در سراسر کشور اندیشیده شده است. شما می توانید با مراجعه به هریک از پایانه های مذکور به روش ذیل اقدام نموده و رمز اینترنتی (رمز دوم) کارت خود را دریافت نمایید:

 ۱- ملی کارت خود را در پایانه بانک ملی (ATM) قرار دهید و رمز خود را وارد نمایید و کلید ثبت را فشار دهید

۲-  کلید رمز اینترنتی را فشار دهید و رمز دلخواه خود را وارد نمایید و سپس مجدا رمز وارد شده را تکرار نمایید و دکمه ثبت را فشار دهید

۳-  پس از انجام موفقیت آمیز عملیات رمز اینترنتی شما فعال شده و میتوانید از خدمات پرداخت الکترونیکی استفاده کنید.

  پارامتر CVV2  :

 شماره شناسایی دوم مشتری می باشد که دارای چهار رقم می باشد و در پشت کارت چاپ می شود .

 پس از آنکه رمز دوم اینترنتی و CVV2  را در اختیار داشتید می توانید شهریه خود را بصورت آنلاین پرداخت نمایید

 پس از آنکه مبلغ مورد نظر را وارد نمودید بر روی گزینه ادامه کلیک کنید و سپس گزینه تایید و پرداخت را کلیک کنید. در این مرحله شما وارد سایت بانک ملی میشوید و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید . چنانچه مبلغ وارد شده از حساب شما کسر گردید با پیامی به شما اعلام میگردد و شماره پیگیری به شما داده میشود در این مرحله پس از یادداشت شماره پیگیری بر روی گزینه بازگشت به سایت پذیرنده کلیک نمایید و مبلغ پرداختی بلافاصله به حساب شما منظور میگردد برای اطمینان از منظور شدن مبلغ به حساب شما میتوانید وضعیت مالی خود را بررسی نمایید.

 

 

 نکات مهم و قابل توجه :

۱-  در حفظ و نگهداری رمز خود دقت نمایید و در اولین فرصت نسبت به تغییر کلمه عبور خود اقدام نمایید

۲-  حتی المقدور سعی کنید رمز خود را در اختیار کسی قرار ندهید

۳-  جهت پرداخت الکترونیکی شهریه به هیچ عنوان رمز ملی کارت خود را در اختیار کسی قرار ندهید.

۴-  حتی المقدور سعی کنید به اندازه مبلغ شهریه خود پول در ملی کارت خود نگه دارید.

۵-  پس از واریز وجه توسط ملی کارت حتما کنترل نمایید که مبلغ پرداختی به حساب شهریه شما منظور گردیده است ( از طریق گزینه وضعیت مالی)

۶-  به پیامهای صادره از سوی سیستم توجه نمایید و قبل از شروع انتخاب واحد حتما شهریه ثابت و بدهی ترم قبل را پرداخت نمایید

۷-  جهت رفع هرگونه مغایرت ،دریافت پرینت انتخاب واحد وبررسی آن توسط دانشجوالزامی بوده ودرصورت بروزهرگونه مشکل مسئولیت مستقیما به عهده دانشجومی باشد.

۸-  باتوجه به محدود بودن پرینت، پیش از کلیک کردن دکمه پرینت ازصحت انتخاب واحدخود مطمئن شوید.

 

 

 

تمام حقوق معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه آزاد واحد ابهر می باشد | Developed By PJEco.ir