دوشنبه ٠٢ مرداد ١٣٩٦
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 219451
 بازدید امروز : 774
 کل بازدید : 1907481
 بازدیدکنندگان آنلاين : 26
 زمان بازدید : 0/1708
نظرسنجی
نظر شما در مورد وب سایت ما؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

اخبار > چاپ مقاله دکتر مجتبی نصیری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر در مجله isiارسال به دوست
نسخه چاپي

چاپ مقاله دکتر مجتبی نصیری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر در مجله isi

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی واحد ابهر مقاله آقای دکتر مجتبی نصیری عضو هیات علمی گروه برق دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر در مجله isi با ضریب تاثیر 727/3 با عنوان ذیل چاپ و منتشر شد.

 Peak Current Limitation for Grid Side Inverter by Limited Active Power in PMSG-Based Wind Turbines During Different Grid Faults

این مقاله شامل نتایج تحقیقات و نوآوریهای این عضو هیات علمی درباره نیروگاه بادی بوده و در جلد 8 ، شماره 1 مجله مذکور در سال 2017 به اسم دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر چاپ شده است.

در سالهای اخیر رشد سریع انرژیهای نو مخصوصا نیروگاه های بادی محققان را بر آن داشته است تا با توجه به کسب مقدار قابل توجهی از تولید انرژی الکتریکی شبکه توسط این نیروگاه ها، ملزومات و قوانین خاصی برای اتصال این نیروگاه ها به شبکه وضع نمایند. این قوانین، نیروگاه های بادی را ملزم به متصل ماندن به شبکه در شرایط خطای سمت شبکه می کند تا بتوانند تامین انرژی شبکه بعد از رفع خطا را بر عهده گرفته و از ناپایداری شبکه به دلیل کمبود توان الکتریکی جلوگیری نمایند. در میان انواع نیروگاه های بادی موجود، نیروگاه های بادی با ژنراتور سنکرون آهنربای دایم و بدون جعبه دنده گزینه مورد توجه بوده است. این نیروگاه ها با مبدلهای الکترونیک قدرت واسط بین ژنراتور و شبکه به سیستم قدرت متصل می شوند. با کنترل این مبدلها در شرایط خطا و بدون استفاده از ادوات دیگر و همچنین با هزینه کمتر می توان ملزومات شبکه را اجرا کرد. در این مقاله، با استفاده از روابط تحلیلی، روش جدیدی برای کنترل جریان مبدلها در هنگام خطا ارایه شده است. در این روش اولا بیشینه جریان فازها در خطاهای متقارن و نامتقارن در محدوده مجاز باقی مانده و در ثانی توالی منفی جریان نیز به شبکه تزریق خواهد شد که در بهبود شکل موجها موثر خواهد بود. از طرف دیگر جریان راکتیو نیز طبق ملزومات مذکور، به شبکه تزریق می شود. با استفاده از این روش، ولتاژ لینک dc در محدوده مجاز باقی خواهد ماند زیرا توان تولیدی ژنراتور توسط مبدل سمت شبکه و ولتاژ لینک dc توسط مبدل سمت ژنراتور کنترل می شود.

 

 


چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

www.abhariau.ac.ir تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر می باشد ©